Greek Tv Series

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Greek Tv Series

All the Greek Tv Series


    Δεν αποσυμπιέζονται τα αρχεία! Τι πρέπει να κάνω; Οδηγίες

    Admin
    Admin
    Admin


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1539
    Ηλικία : 49
    Registration date : 17/11/2007

    Δεν αποσυμπιέζονται τα αρχεία! Τι πρέπει να κάνω; Οδηγίες Empty Δεν αποσυμπιέζονται τα αρχεία! Τι πρέπει να κάνω; Οδηγίες

    Δημοσίευση από Admin Τετ Απρ 23, 2008 5:47 pm

    Αρκετές φορές, κατα την συμπίεση ή αποσυμπίεση των αρχείων δημιουργούνται διάφορα προβλήματα, με αποτέλεσμα να μην μπορούμε να δούμε την ταινία που έχουμε κατεβάσει. Τα προβλήματα που προκύπτουν συνήθως είναι τα εξής:

    ΕΡΩΤΗΣΗ 1:
    Βάζω το password, αλλά ΑΜΕΣΩΣ μου γράφει ότι είναι λάθος. Τι συμβαίνει?

    Αν σας βγάζει ΑΜΕΣΩΣ ότι το password που πληκτρολογείτε είναι λάθος, τότε δοκιμάστε να αντιγράψετε (copy) και να επικολλήσετε (paste) το password όπως είναι γραμμένο στο topic. Συνήθως κάνουμε κάτι λάθος, βάζουμε κάποια γραμματα κεφαλαία ή μικρά και έτσι δεν μας το δέχεται...
    Σε περίπτωση που ούτε έτσι το δεχθεί, τότε πρέπει να το γράψετε ώστε ο υπεύθυνος του topic, να κοιτάξει τι συμβαίνει



    ΕΡΩΤΗΣΗ 2:
    Βάζω το σωστό password, στην αρχή το δέχεται αλλά γύρω στο 97% (ή 99% ή άλλο ποσοστό) μου λέει κάτι για CRC encryption error, Wrong password? Τι συμβαίνει?

    Το winrar όταν συναντήσει κάποιο λάθος στην κρυπτογράφηση δεν μπορεί να ξεχωρίσει αν είναι λάθος το password ή αν η κρυπτογράφηση και η συμπίεση έχουν γίνει εσφαλμένα. Μπορούμε να κάνουμε τα εξής:

    Στο αρχείο rar που έχουμε κατεβάσει πατάμε ΔΕΞΙ ΚΛΙΚ

    και μετα EXTRACT FILES

    και μας ανοίγει αυτό το παράθυρο:


    Δεν αποσυμπιέζονται τα αρχεία! Τι πρέπει να κάνω; Οδηγίες U3524-1200644327

    τσεκάρουμε την επιλογή KEEP BROKEN FILES που δείχνει το κόκκινο βελάκι και μετά πατάμε ΟΚ.

    Μόλις τελειώσει το extraction πάλι θα μας βγάλει το ίδιο error, αλλά πρέπει να έχει δημιουργηθεί ένας νέος φάκελλος που θα περιέχει μέσα το έργο. Σε 99% Τον περιπτώσεων το έργο παίζει ολόκληρο χωρίς πρόβλημα.




    ΕΡΩΤΗΣΗ 3:
    Κατεβάζω ένα επεισόδιο από σειρά και ενώ η συμπίεση ξεκινάει κανονικά, μου λέει π.χ. ότι το Part 3 είναι λάθος! Τι κάνω τώρα?

    Πολλές φορές το download δεν γίνεται σωστά, και το αρχείο κατεβαίνει κατεστραμμένο. Ξανακατεβάζουμε αρχικά ΜΟΝΟ ΤΟ PART ΠΟΥ ΜΑΣ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. Ξαναδοκιμάζουμε να κάνουμε αποσυμπίεση. Αν πάλι μας βγάλει το ίδιο λάθος τότε το αναφέρουμε στο topic ώστε ο υπεύθυνος να κοιτάξει τι ακριβώς έχει συμβεί. Προσωπικά μου έχει τύχει να μου βγάζει λάθος στο part 3, αλλά να χρειαστεί να ξανακατεβάσω από την αρχή όλα τα parts για να δουλέψει.

      Παρόμοια θέματα

      -

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Τρι Μάης 21, 2024 12:03 am